Wynik z kalkulatora nie zastąpi porady dietetyka i lekarza. 

Jak korzystać z kalkulatora?

PPM – podstawowa przemiana materii. Wskaźnik ten określa ile kalorii potrzebujesz na podstawowe funkcje życiowe – oddychanie, trawienie, pracę narządów, hormonów itp. Jest to granica poniżej której nie powinno się schodzić, to kaloryczność, która MUSI być dostarczona w ciągu dnia.

CPM – to podstawowa przemiana materii plus Twoja aktywność w ciągu dnia – chodzenie, praca, treningi, dowolny ruch ciała. To ilość kalorii jaką Twoje ciało zużywa na wszystkie aktywności w ciągu dnia. Aby dobrze obliczyć ten wskaźnik należy dokładnie określić współczynnik PAL w kalkulatorze.

Ile jeść kalorii aby schudnąć?

CPM – 500 kcal = kaloryczność jaką powinna mieć Twoja dieta redukcyjna.

UWAGA, jeśli ta wartość jest niższa niż Twoje PPM to oznacza, że powinieneś zwiększyć aktywność fizyczną lub zwiększyć kaloryczność o 200 kcal, wtedy Twój deficyt wyniesie 300 kcal. Jeśli nadal jest to mniej niż Twoja PPM to oznacza, że jeśli chcesz schudnąć w zdrowy sposób to musisz koniecznie zwiększyć aktywność fizyczną.

Przykład I:

Kobieta 27 lat, 165 cm wzrostu, 70 kg masy ciała.

PAL = Praca siedząca, średnia aktywność, treningi 3 x w tygodniu

PPM = 1435 kcal

CPM = 2009 kcal

CPM – 500 kcal / 2009– 500 = 1509 kcal – kaloryczność diety redukcyjnej – w sklepie wybierasz opcję 1500 kcal.

Przykład II:

Kobieta 27 lat, 165 cm wzrostu, 70 kg masy ciała.

PAL = Praca siedząca, minimalna aktywność w ciągu dnia

PPM = 1435 kcal

CPM = 1865 kcal

CPM – 500 kcal / 1865 – 500 kcal = 1365 kcal. KALORYCZNOŚĆ NIŻSZA NIŻ PPM, należy zwiększyć aktywność fizyczną lub dodać 200 kcal. 1365 + 200 = 1565 kcal – wybierasz w sklepie opcję 1500 kcal. Jednak jeśli nie zwiększysz aktywności fizycznej to spadek masy ciała będzie wolniejszy, ponieważ wygenerowany deficyt to będzie około 300 kcal a nie 500 kcal.

Jeśli jesteś zdecydowany w 100% na zakup diety jednak nie możesz sobie poradzić z samodzielnym obliczeniem jej kaloryczności, to zapraszam do kontaktu. Napisz w wiadomości: wiek, wzrost, masę ciała. Opisz jak wygląda Twoja praca w ciągu dnia oraz aktywność fizyczna na przestrzeni całego tygodnia. Zachęcam do dokładnego opisu aktywności ruchowej od wstania z łóżka do momentu pójścia spać. Im dokładniej opiszesz swoją aktywność tym będę wstanie dokładniej obliczyć Twoje zapotrzebowanie kaloryczne.

Możesz wysłać mi maila na adres: info@holisticdiet.pl lub wypełnić formularz kontaktowy.