You are currently viewing Coroczny przegląd zdrowia. Lista badań.

Coroczny przegląd zdrowia. Lista badań.

Kilka dni temu przy stole wigilijnym oraz w noc Sylwestrową zapewne usłyszałeś od bliskich osób, że życzą Ci „zdrowia”, „zdrowie jest najważniejsze”itp. Prawdopodobnie sam skierowałeś te słowa do innych.

Tak często podkreślamy te zdanie, że ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE. Niestety często nic z tym robimy. Aby życzenia mogły się spełnić to właśnie TY musisz o to zadbać. Nikt za Ciebie tego nie zrobi, a życzenia same się nie spełnią. Weź sprawy w swoje ręce i zrób porządny przegląd siebie raz w roku oraz pamiętaj o dużej dawce ruchu w ciągu dnia oraz zdrowej diecie.

Poniżej przedstawiam Ci uniwersalną listę badań, którą warto wykonać raz w roku aby dokładnie sprawdzić stan swojego zdrowia. Nie wszystkie badania są refundowane przez NFZ bez skierowania od specjalisty. Jednak warto zapłacić kilka złotych więcej i zadbać o swoje zdrowie. Możesz pójść do lekarza rodzinnego i poprosić o wszystkie badania, które Ci się należą raz w roku, a resztę zrobić wykonać prywatnie – dopłacić.

PRZEGLĄD dla KOBIET.

U ginekologa: badania ginekologiczne, cytologia, usg piersi.

W labolatorium: badania z krwi: morfologia, elektrolity, tsh, ft3, ft4, antyTPO, glukoza, insulina, lipidogram, próby wątrobowe. crp, kreatynina, badanie ogólne moczu.

U dentysty: kontrola stomatologiczna.

Prześwietlenie płuc (Rtg): raz na 1-2 lata (palacze raz w roku lub według wskazań lekarza).

Ciśnienie: pomiar raz w miesiącu.

PRZEGLĄD dla MĘŻCZYZN.

 W labolatorium: badania z krwi: morfologia, elektrolity, tsh, ft3, ft4, antyTPO, glukoza, insulina, lipidogram, próby wątrobowe. crp, kreatynina, testosteron całkowity, badanie ogólne moczu.

U dentysty: kontrola stomatologiczna.

Samobadanie jąder: 1 x w miesiącu, przez około 3-5 minut, najlepiej wykonać pod prysznicem lub w ciepłej kąpieli dokładna instrukcja TUTAJ.

Prześwietlenie płuc (Rtg): raz na 1-2 lata (palacze raz w roku lub według wskazań lekarza).

Ciśnienie: pomiar raz w miesiącu.

Pobierz listę badań w pdf!

Pozdrawiam,

Ola